dis-teli Diş teli tedavisi ortodonti

DİŞ TELİ TEDAVİSİ ORTODONTİ

Bozuk veya çarpık dişlerin tedavisi için en çok tercih edilen yöntemlerin başında diş teli uygulamaları gelir. Bozuk dişler kişinin sosyal yaşamında rahat konuşamamasına yahut gülerken ağzını gizlemek zorunda kalmasına neden olur. İyi bir tedavi süreci sonrasında hastalarımız artık çok daha pozitif olarak yaşamlarına devam edebilmektedir. Ortodonti diş teli tedavisi Mardin ilimizde, uzman doktorlarımız ve modern tıbbi araçlarımız eşliğinde yapılmaktadır. Diş teli hakkında halkımızdan gelen bazı sorulara yanıt vermek adına ortodonti nedir ve nasıl uygulanır, gibi merak edilen konuları anlaşılır bir dille açıklamaya çalışacağız.

Diş Teli Tedavisi Ortodonti Nedir?

Ortodonti şekil bozukluğu olan dişlerin düzeltilmesi için uygulanan yöntemlerin genel adıdır. Ortodonti tedavisi konusunda uzman hekimler tarafından yapılır. Bozuk veya çarpık diş tedavisi sadece estetik olarak iyi bir görünüm elde etmek için değil, rahat yemek yiyebilmek ve konuşma bozukluklarını gidermek için de son derece etkili bir yöntemdir. Ortodonti diş teli yaptıranlar eklemlerini verimli şekilde kullanabilir ve dişlerini çok daha kolay bir şekilde fırçalayabilirler. Diş şekli bozuklukları çoğu hastamızda erken yaştan itibaren görülür. Bu sorunun tırnak yeme veya yutkunma bozuklukları gibi birçok nedeni olabilir. Ortodonti çarpık dişin sebepleri ile değil daha çok yolları ile ilgilenir. Zamanında uygulanan diş teli tedavisi hastayı arzu ettiği diş görünümüne kavuşturabilir.

Ortodonti Diş Teli Hangi Yaşta Yapılabiliyor?

Diş teli için yaş kısıtlaması yoktur. Hekimlerimiz muayene sonrası uygun bulduğu hastalara diş teli tedavisi önerebilmektedir. Çevre illerimizden gelen veya Mardin’de diş teli tedavisi almak isteyen farklı yaş guruplarından hastalarımıza hekim kontrolünde diş teli uygulaması yapabiliyoruz. Diş teli takmak için yaş aralığı değil tedavi süresi önemli bir faktördür. Genç hastalarımızda bu süreç oldukça hızlı ilerleyebilir. Diş hareket kısıtlamaları söz konusu olduğunda ilerleyen yaşta yapılan tedavi biraz daha zaman alabilir.

dis-teli-tedavisi Diş teli tedavisi ortodonti
Diş teli tedavisi ortodonti

Ortodonti Diş Teli Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş teli tedavi süresi hastanın yaşına ve diş sağlığı durumuna göre farklılık gösterir. Ortodonti işleminden sonra iyileşme süreci altı ay ila iki yıl arasında değişebilir. Süreyi biraz daha kısa tutmak hastalarımızın elindedir. Hekimlerin tavsiyelerine uyan ve düzenli olarak kontrole gelen hastalarda iyileşme süresi 10 – 12 ayı bulabilmektedir.

Diş Teli Tedavisi Ortodonti Aşamaları Nedir?

Ortodonti tedavisi başlangıç diş teli uygulaması ve son olarak pekiştirme işlemi olarak iki temel aşama üzerine kuruludur. Tedavi için hastaya braket adı verilen teller takılır. Günümüzde tel görünümünün yerini birçok alternatif malzeme almıştır. Porselen diş teli adıyla halk arasında bilinen seramik braketler en çok tercih edilen tasarımlardır. Bazı hastalarımızda tel uygulaması diş arkasına takılabilmektedir. Böylece hastalar görünümlerinden dolayı sıkıntı yaşamazlar. Mardin diş tedavi ünitemize ortodonti için başvuran hastalarımıza günümüz teknolojisine uygun şeffaf diş teli işlemi yapabiliyoruz. Adında tel geçmesine rağmen aslında özel bir plak aparatı kullanılan bu yöntem invisalign adıyla da biliniyor. İyileşme sürecinde hastalarımız şeffaf görünüm sayesinde sosyal yaşantısı içinde çok daha rahat gülümseyebiliyor ve konuşabiliyor.

Ortodonti Diş Teli Tedavisi Pahalı mı?

Diş teli fiyatı Mardin ili sakinlerimizin bize sık sorduğu sorulardan biridir. Hizmet anlayışımız gereği ortodonti tedavi fiyatları halkımızın bütçesini sarsmayacak şekilde düzenlenmiştir. Belirlenen ücretler uygulanacak malzemeye ve tedavi sürecine göre değişiklik gösterecektir. Merkezimize gelerek uzmanlarımızdan tahmini bir fiyat alabilirsiniz.

Mardin Diş Teli Ortodonti Tedavisi Hizmetimiz

Uzman kadromuz ve modern araçlarımızla hizmet vermekten mutluluk duyduğumuz güzel ilimiz Mardin’de diş teli tedavisi ortodonti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir veya merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.