lamina-dis-kaplama Lamina Diş Kaplama

LAMİNA DİŞ KAPLAMA

Lamina diş kaplama hastalarımızın sağlıklı diş görünümüne kavuşması için uyguladığımız günümüz tedavi yöntemleri arasında önemli bir yere sahiptir. Diş Laminesi tedavisi Mardin ilimizde hizmet veren profesyonel kuruluşumuzda, alanında deneyimli hekimlerimiz tarafından uygulanmaktadır. Hastalarımızın diş kaplama konusunda en fazla bilgi almak istediği diş laminesi tedavisi ile ilgili önemli soruların yanıtlarını bu yazımızda vermeye çalışacağız.

Lamine Diş Kaplaması Nedir?

Diş laminesi pratikliği ve etkili sonucuyla son yıllarda çok fazla ilgi gören tedavi yöntemleri arasındadır. Bilindiği gibi diş kaplama yöntemleri sırasında hastaların dişleri belirli oranda kesilmektedir. Lamina diş kaplama bu işlemi minimuma indirmeyi sağlamaktadır. Bu sayede kısıtlı törpülemeyle ince bir kaplama tabakası oluşturulabilir. Mardin diş tedavi ünitelerimizde diş lamine tedavisi fiyatı genel ortalamaya göre uygundur. Acısız ve ağrısız diş kaplama için kuruluşumuzda en yeni tedavi yöntemleri uygulanmaktadır.

Diş Laminesi Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Lamine diş tedavisi, yaprak diş kaplama veya yaprak porselen diş kaplama adlarıyla da bilinmektedir. Diş tedavilerinde son zamanlarda en fazla uygulanan kaplama yöntemlerinden biridir. Öncelikle hastalarımız kapsamlı bir incelemeden geçirilir. Gerekli ölçümler yapıldıktan sonra kaplama diş tedavisi başlatılır. Hazırlanan içerik dişlerin ufak bir oranda törpülenmesinden sonra yüzeye uygulanır.

lamina-dis-kaplama-1 Lamina Diş Kaplama
Lamina Diş Kaplama

Diş Laminesi Tedavisi Neden Gereklidir?

Bazı durumlarda diş lamine kaplaması kaçınılmaz bir tedavi yöntemi olabilir. Diş bakımına gereken özeni göstermeyen hastalarımızda bembeyaz dişlere tekrar kavuşmak oldukça güç hale gelebilir. Bu durumda diş kaplama tedavileri devreye girer. Dişteki lekelere çözüm amacıyla da tercih edilen bu uygulama ayrılmış, kırılmış ve çarpık hale gelmiş dişler için de önemli bir çözüm yoludur. Lamine diş yaptıranlar hem iyi görünen hem de sağlam dişlere sahip olurlar.

Diş Lamine Tedavisini Kimler Yaptıramaz?

18 yaş altı çocuklarda bu kaplama yöntemi uygulanmaz. Bununla birlikte aşırı diş sıkması, tırnak yeme gibi sorunları olanlarda ve çene yapısında bozukluk olanlarda diş lamine işlemi yapılmamaktadır.

Diş Laminası Süresi Ne Kadardır?

Diş lamine tedavi süresi ortalama 15 gün sürmektedir. Hastalarımız kuruluşumuza 2 – 4 seans arasına gelerek tedavilerini olurlar. Lamine diş kaplamasının düşmesi gibi sorunların ortaya çıkmaması adına tedavi sonrası hastalarımızın kontrole gelmesi gerekir.

Mardin Diş Laminesi Hizmetimiz

İyi bir sağlık hizmeti vermek için çaba gösterdiğimiz ilimiz Mardin’de lamine diş tedavisi işlemlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizi ziyaret edebilir veya iletişim kanallarımız üzerinden bize sorularınızı yöneltebilirsiniz.