seffaf-plak-640x450 Invisalign Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi

INVISALIGN ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİK TEDAVİ

İnvisalign şeffaf plak Ortodonti tedavisi Mardin ilimizde bulunan merkezimizde, uzman hekimlerimiz ve modern araçlarımızla birlikte etkin bir şekilde uygulanmaktadır. Diş telinin tarihe karışmaya başladığı günümüz dünyasında, hastalarımızın iyileşirken güzel gülüşlerini ve ağızlarını saklamak zorunda kalmadan tedavi olabileceği birçok yöntem kullanılmaktadır. Sizler için modern ortodonti tedavi yöntemlerini ele alacak, bu konuda bize gelen önemli sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

İnvisalign Şeffaf Plak Nedir?

Diş teline alternatif olarak uygulanan İnvisalign dijital araçların da yardımıyla güzel bir diş görünümüne kavuşmak için en etkili çözüm yollarından biridir. Mardin diş tedavi ünitelerimize başvuran hastalarımız önce hekimlerimiz tarafından muayene edilir. Daha sonra diş ölçümleri dijital ortama aktarılarak istenen model hasta ile birlikte belirlenir. Şeffaf diş plakları son şeklini aldıktan sonra hastalarımıza takılır. Hastalarımız dilerse ileriki dönemlerde plakların şekli ile ilgili merkezimize başvurarak değişiklik yapma özgürlüğüne sahiptir. İnvisalign şeffaf plak için yaş sınırı yoktur. Farklı yaş guruplarından hastalarımız diş plak tedavisi sonrasında mükemmel görünen dişlere kavuşabilir. İnvisalign şeffaf diş plakları fiyatı hastamızın diş durumuna ve tedavi süresine göre değişiklik gösterebilir.

invisalign-seffaf-plak-tedavisi Invisalign Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi

İnvisalign Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır?

Hastalarımızın rahat bir şekilde ağız hareketlerini gerçekleştirmesi için İnvisalign plaklar yüksek güç vasıtası ile dişler üzerine yerleştirilir. Diş ve ağız bakımına özen gösterildiği sürece kullanımlarında bir sıkıntı meydana gelmez. Yalnızca başlangıçta hastaların bir alışma sürecinden geçmesi gerekir. Bu sırada dişler üzerinde bir basınç hissedilecektir. Tedavi başlarında dişe gelen basınç normal olarak kabul edilir ve geçici bir dönemdir. Şeffaf diş plakları dikkatli bakılmadığı sürece kolayca görülmezler. Bundan dolayı hastalarımız gündelik yaşamına kolayca devam eder.

Şeffaf Plaklar İle Ortodonti Tedavisi Nedir?

Hastalarımızda braket ile diş tedavisi yerine uygulanan şeffaf plak yöntemidir. Böylece tedavi için gerekli olan aparat dişlerde kolayca belli olmaz ve hastamız tedavi sürecinde çok rahat bir şekilde konuşabilir, gerektiğinde plakları çıkararak yiyecek tüketebilir, diş temizliği yapabilir. Tedavinin amacı diş şekil bozukluklarını gidermek, diş aralarında fazla olan mesafeleri kapatmaktır. Şeffaf Plaklar ile Ortodonti aynı zamanda sıkışık ve eğrilmiş dişlerin düzeltilmesini sağlar. Diş teli yerine başka tedavi yolları arayışında olan hastalarımız için son derece pratik bir yöntemdir.

Şeffaf Plaklar İle Ortodonti Tedavisinin Zararları Var mı?

Hekim kontrolünde, güvenilir merkezlerde uygulanan bu yöntemin zararları söz konusu değildir. Diş sorunları yaşayan hastalar için aksine son derece yararlı bir uygulamadır. Şeffaf Plaklar İle Ortodonti avantajları arasında kısa sürede takılması, kişinin kolayca diş bakımı yapması, gerektiğinde çıkarabilmesi ve ileriki dönemlerde değişiklik yapabilmesi gibi önemli kolaylıklar yer almaktadır. Şeffaf Plaklar İle Ortodonti tedavisi her hasta için uygun değildir. Tedavi için geç kalınan bozukluklarda önce hekim tarafından başka tedavi yollarının denenmesi gerekebilir. Uygun görülen hastalarda ise Telsiz Ortodonti yöntemleri etkili sonuçlar sağlayabilir. Şeffaf Plak İle Ortodonti tedavisi orta düzeyde diş bozukluklarında kullanılabilen bir yöntemdir. Yetişkinlerde olduğu gibi genç hastalarda da sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir. Şeffaf plaklar yumuşak malzemelerden üretildiği için gün içinde diş üzerinde yoğun bir baskı hissetmezsiniz.

invisalign-seffaf-plak-tedavisi-zarari Invisalign Şeffaf Plak ile Ortodontik Tedavi

Mardin İnvisalign Şeffaf Plak İle Ortodonti Hizmetimiz

Gelişmiş teknolojik tıbbi araçlarımız ve konusunda uzman ekibimizle hizmet verdiğimiz güzel ilimiz Mardin’de İnvisalign Şeffaf Plak tedavisi veya diğer tedavilerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayabilir, merkezimizi ziyaret ederek aklınıza takılan soruları uzmanlarımızla paylaşabilirsiniz.