cene-eklemi Çene Eklemi Tedavisi

ÇENE EKLEM TEDAVİSİ

Günümüzün yaygın sorunlarından biri olan çene eklem rahatsızlığı için tedavi arayışında olan pek çok hastamız bulunmaktadır. Çene eklem tedavisi Mardin ilimizde bulunan kuruluşumuzda uzman hekimlerimiz ve güncel teknolojiye uygun araçlarımızla kısa sürede tamamlanabilmektedir. Süreçle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen siz değerli danışanlarımız için çene eklemleri tedavi aşamalarını detaylandırmaya çalışalım.

 

cene-eklemi-tedavisi Çene Eklemi Tedavisi
ÇENE EKLEM TEDAVİSİ

Çene Eklem Rahatsızlığının Sebepleri Nedir?

Çene eklem hastalığı nedenleri genellikle fizikseldir. Bazen hızlı bir darbe bazen ise aşırı zorlanma bu tür bir rahatsızlığa sebebiyet verebilmektedir. Mardin diş tedavi ünitelerimize başvuran bazı hastalarımızdaysa diş çekimine bağlı ya da anesteziden dolayı oluşan bu rahatsızlığı gözlemleyebiliyoruz. Tedavi aşamasında önce hastayı rahatsız eden ağrıların sebebini ortaya çıkarıyor, gerektiğinde ortodonti, fizik tedavi, KBB ve operatör uzmanlarımızdan destek alarak çene eklem tedavisi sürecini başlatıyoruz.

Yaygın Çene Eklem Sorunu Belirtileri Nelerdir?

Hastamızın bu soruna sahip olduğuna karar vermesi için öncelikle hekim görüşü alması gerekir. Çene eklem tedavisi evde doktor kontrolü olmadan veya tıbbın onaylamadığı destek ürünlerle yapılmaya kalkılmamalıdır. Çene eklem tedavisi botoks veya farklı yöntemlerle uygulanacaksa öncelikle hekim görüşü alınmalıdır. Çene eklem rahatsızlığı belirtileri arasında; çene bölgesinde tutukluk hissi, şakak ağrısı, kulak ağrısı, yanaklarda ağrıma, yüz şişkinlikleri, konuşurken ya da yemek yerken oluşan ağrılar ve çeneden gelen kıtırdama sesleri vardır. Bu saydığımız belirtilerin söz konusu rahatsızlıkla ilgisi olup olmadığına mutlaka hekiminiz karar vermelidir.

Çene Eklem Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Günümüzde çene eklem ameliyatı ile beraber pek çok farklı yöntemle bu rahatsızlığın tedavisi yapılabilmektedir. Çene eklem cerrahisi dışında yapılabilecek tedavi türlerinin başında fizik tedavi ve ilaçla çene eklem tedavisi gelmektedir. Strese bağlı sorunlarda buna uygun tedavi metotları hayata geçirilmektedir. Gerekli görüldüğünde ortodonti uzmanları tarafından farklı tedavi yolları devreye sokulabilmektedir.

Mardin Çene Eklem Tedavisi Hizmetlerimiz

Uzman doktorlarımız ve modern tıp olanaklarımızla hizmet vermekten mutluluk duyduğumuz ilimiz Mardin’de çene eklem tedavisi yöntemlerimizle ilgili merak ettiklerinizi dilerseniz bizi ziyaret ederek, dilerseniz iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak çekinmeden sorabilirsiniz.

Çene Eklem Tedavisi Sıkça Sorulan Sorular

  • Çene Eklemi Tedavisi Ne Kadar Sürer?

    Tedavi süresi hastalığın şiddetine ve tedavi yöntemine bağlı olarak değişebilir.

  • Çene Eklemi Rahatsızlığı Geçer mi?

    İyileşme hastalığın şiddetine göre değişir çok şiddetli vakalarda her zaman tamamen iyileşme olmayabilir, esas iyileşme kriteri hastanın ağrısız bir şekilde günlük çene hareketlerini yapabilmesidir.