porselen-ve-zirkonyum-kaplama Porselen ve Zirkonyum Kaplama

PORSELEN ve ZİRKONYUM KAPLAMA

Diş kaplama modern diş tedavileri arasında oldukça yaygın olarak kullanılır. Hastalarımız tedavi sonrasında sağlıkla gülümseyebilir, diş bozukluklarından kaynaklanan sorunlardan dolayı yaşadıkları çekingenliklerini üzerlerinden atarak, sosyal yaşamlarında çok daha özgüvenli bir hale gelebilir. Uyguladığımız diş kaplama tedavileri arasında en çok merak edilenler ise porselen diş kaplama ve zirkonyum diş kaplama işlemleridir.

Porselen Kaplama Nedir?

Benzersiz bir gülüşün ve sağlıklı bir ağız yapısının anahtarı olan diş kaplama yöntemlerimiz arasında en fazla tercih edilenlerden biri porselen diş kaplama tedavimizdir. Çevre illerimizden gelen hastalarda veya hizmet

porselen-kaplama Porselen ve Zirkonyum Kaplama

verdiğimiz ilimiz Mardin’de porselen kaplama tedavimizi en modern araçlarla ve uzman hekimlerimizle birlikte başarıyla gerçekleştiriyoruz. Porselen diş yaptırma işlemi tahmin edileceği üzere dişlerin porselen kronla kaplanmasıdır.

Porselen Kaplama Nasıl Yapılıyor?

Dişlerine porselen kaplama yaptıranlar için bu süreci kısaca özetlemeye çalışalım. Diş kaplama tedavisi uygulanacak hastalarımızın öncelikle dişleri temizlenir ve sonra dişlerde inceltme yapılır. Daha sonra Mardin diş tedavi kliniğimizde yer alan yüksek teknolojiye sahip cihazlarımızla diş kalıbı üç boyutlu olarak alınır. Kalıplar hazırlanmak üzere laboratuvarımıza gönderilir ve istenen kalıp bir iki hafta içerisinde kliniğimize gelir. Hastalarımızın yeni dişlere uygun olup olmadığını tespit için diş kaplama denemesi yapılır. Eğer gelen kaplamada düzeltilmesi gereken pürüzler varsa tekrar laboratuvarımıza gönderilip uygun hale getirilir. Hastalarımızın kaplamaları tam olarak oturtulana kadar gündelik yaşamlarında sıkıntı çekmemeleri için geçici diş kaplaması takılmaktadır.

Kimler Diş Kaplaması Yaptırabilir?

Değerli ilimiz Mardin’de diş kaplaması için başvuran hastalarımızda belirli sorunları gözlemlediğimizde porselen diş kaplaması yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Eğer hastamızın çürük dişlerinde dolgu uygulaması yetersizse, çarpık diş sorunu varsa, dişlerde kırık meydana gelmişse ve diş eksikliği varsa diş kaplama operasyonu yapabiliyoruz. Bunun dışında estetik nedenlerle kaplama isteyen hastalarımıza hekim önerisine göre porselen diş kaplaması uygulayabiliyoruz.

Kimler Diş Kaplaması Yaptıramaz?

Porselen diş yapımı mutlaka konusunda uzman hekimlerimizin önerisine göre uygulanması gerekilen bir tedavi şeklidir. Enfeksiyon oluşumu veya kanal tedavisi gibi bazı durumlarda porselen diş tedavisi yapılamaz. Uygun olan hastalarımız ise kısa süreli tedavilerinden sonra porselen diş beyazlatma işlemlerinden de geçerek gündelik yaşamlarına daha rahat bir şekilde dönebilirler.

Porselen Diş Kaplama Süresi Ne Kadardır?

Dişlerinize gerekli özeni gösterdiğiniz sürece verimli kullanım ömrü o kadar uzun olacaktır. Genel itibariyle porselen diş kaplama süresi 8 – 12 yıl arasında değişmektedir. Porselen diş kullanımı sırasında ağız bakımına dikkat etmeli, sigara veya alkol gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmalısınız.

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Diş kaplama tedavileri günümüzde çeşitli maddelerden yararlanılarak çok daha etkin olarak uygulanabilmektedir. Zirkonyum doğal beyaz yapısıyla ön plana çıkan önemli bir diş kaplama aracıdır.

zirkonyum-dis-kaplama Porselen ve Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum diş beyazlatma görünümü açısından estetik kabul edildiği için Mardin diş tedavi kliniğimizde sıklıkla tercih edilir. Porselen diş kaplamada doğal beyazlığı ile katkı sağlayan zirkonyum aynı zamanda oldukça sağlam bir maddedir.

Zirkonyum Diş Görünümü Nasıldır?

Zirkonyum ışığı geçirmesi nedeniyle gerçek ve sağlıklı bir diş görünümü elde etmemizi sağlar. Aynı zamanda zirkonyum kaplama doğal beyazlığı yansıtarak diş etlerinde gölge veya karartı meydana getirmez. Sağlamlığı ile öne çıkan zirkonyum, yiyecek veya içecek tüketiminde dişlerinizin sıcak ve soğuğa karşı daha dirençli olmalarını sağlar. Zirkonyum diş ağırsı gibi sorunlara neden olmadığı gibi diş etleriyle sağlık açısından olarak oldukça uyumludur.

Zirkonyum Diş Kaplaması Nasıl Yapılıyor?

Zirkonyum yaptıranlar için süreç teknolojik araçlarla oldukça rahat bir şekilde işlemektedir. Hastalarımızın dişleri hazırlık sürecinde kaplamaya uygun hale gelmeleri için kesilir. Bu aşamadan sonra diş ölçüleri dijital araçlara aktarılarak uygun model çıkartılır. Zirkonyum diş modelleri belirlendikten sonra hastamıza uygulanarak tedavi tamamlanır.

Zirkonyum Diş Kaplama Süresi Ne Kadardır?

Zirkonyum kaplama Mardin diş tedavi ünitelerimizde 7 – 10 gün arasında tamamlanan bir işlemdir. Uygulama tamamlandıktan sonra hastalarımız yıllarca sorunsuz bir şekilde dişlerini kullanabilir. Hekimlerimizin önerdiği sürelerde hastalarımızın kontrole gelmesi ve diş bakımına özen göstermesi verimlilik açısından oldukça yararlı olacaktır.

Mardin Porselen Diş Kaplama ve Zirkonyum Kaplama Hizmetimiz

Modern teknolojimiz ve uzman hekimlerimizle hizmet vermekten mutluluk duyduğumuz güzel şehrimiz Mardin’de diş kaplama tedavi süreci hakkında bilmek istediklerinizi kuruluşumuza gelerek veya iletişim kanallarımızdan bize ulaşarak rahatlıkla sorabilirsiniz.

Zirkonyum Kaplama Sıkça Sorulan Sorular

 • Porselen Kaplama mı Zirkonyum Kaplama mı Tercih Edilmeli?

  Her ikisi de rutin olarak kullanılan tedavi yöntemleridir. Dişin madde kaybı ve ağız içindeki konumuna bağlı olarak hasta ile birlikte karar verilebilir. Zirkonyum kaplama daha çok estetik amaçlı kullanılır.

 • Porselen Kaplama Hangi Durumlarda Yapılır?

  - Dişte ciddi madde kaybolduğunda - Estetik amaçlarla - Belirgin iş kırıklarında - Bazı çapraşıklık vakalarında - Diş eksikliklerini kapatmada

 • Zirkonyum Kaplama Hangi Durumda Yapılır?

  - Dişte ciddi madde kaybolduğunda - Estetik amaçlarla - Belirgin iş kırıklarında - Bazı çapraşıklık vakalarında - Diş eksikliklerini kapatmada

 • Porselen Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

  Porselen kaplamaların ömrü kullanılan materyalin kalitesi ve ağız hijyeni gibi birçok faktörle değişkenlik gösterebilir. Özenli kullanımda uzun yıllar kullanılabilir.