bonding Estetik Dolgu (Bonding uygulaması)

BONDING ESTETİK DOLGU UYGULAMASI

Diş tedavi yöntemleri sağlık sorunlarına çözüm getirmesinin yanında güzel bir görünüm elde etmek için de uygulanmaktadır. Diş estetiği ile ilgili olan uygulamaların büyük bir bölümünü diş dolgu tedavileri oluşturur. Günümüzde hastalarımızın sağlıklı bir diş yapısına kavuşmasını, ağzını saklamak zorunda kalmadan gülümseyebilmesini ve sosyal yaşamında diş görünümünden dolayı sıkıntı çekmemelerini sağlayan işlemlerin başında Bonding gelir. Bonding yöntemi Mardin ilimizde hizmet veren kuruluşumuzda alanında uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Güncel teknolojiye uygun araçlarla yapılan tedavi kısa zamanda başarıyla sonuç vermektedir.

Estetik Diş Dolgusu Bonding Yöntemi Nedir?

Bonding diş estetiği ülkemizde ve dünyada birçok ünlü tarafından tercih edilmeye başlanmış modern bir dolgu yöntemidir. Bonding diş ameliyatı gerektirmeden estetik olarak iyi bir ağız görünümü sağlaması nedeniyle gitgide yaygınlaşmaktadır. Bonding diş yaptıranlar işlem sonrası tamamen doğal görünümlü bembeyaz dişlere kavuşmaktadır.

Hastalarımıza ayrıcalıklı bir hizmet verdiğimiz Mardin diş tedavi ünitelerimizde Bonding diş dolgu yöntemini uzman hekimlerimizle birlikte rahatlıkla uygulamaktayız. Bonding nedir, sorusuna kısa bir yanıt vermemiz gerekirse; Bonding özel üretim dolgu malzemelerinin herhangi bir kesme uygulamasına gerek duyulmadan diş yüzeyine yapıştırılması işlemidir. Bonding yönteminde dişler herhangi bir zarar görmemektedir. İşlem öncesinde dişlerin düzeltilmesi ile ilgili herhangi bir tedavi yapmaya gerek duyulmaz.

estetikdolgu-bonding-uygulamasi Estetik Dolgu (Bonding uygulaması)
BONDING ESTETİK DOLGU UYGULAMASI

Bonding Neden Yapılır?

Sağlıklı ve düzgün görünen bembeyaz dişlere kavuşmasında kolay ve etkili bir yöntem olan Bonding tedavisi birçok sebepten dolayı tercih edilebilir. Diş şekli bozukluğu sorunlarında, farklı boyuttaki dişlerde, lekeli dişlerde, rengi değişmiş dişlerde, dişler arası boşluk problemlerinde ve aşınmış diş tedavisi gerektiren durumlarda Bonding diş estetik dolgu işlemi yapılabilmektedir.

Estetik Dolgu Bonding Uygulaması Nasıl Yapılır?

Çevre illerimizden gelen veya Mardin’de bonding uygulaması yaptırmak isteyen hastalarımız öncelikle hekimlerimiz tarafından muayene edilmektedir. Muayene sonrası hastalarımızdan gerekli olan ölçüler alınır. Diş ölçüsü alma işlemi sonrası hastalarımıza uygulanacak kalıplar hazırlanır. Ölçü ve kalıp çıkarma işlemi tamamen dijital ortamda hızlı bir şekilde yapılır. Diş kalıbı alındıktan sonra diş dolgu provası aşamasına geçilir. Giderilmesi gerekilen pürüzler varsa düzeltilir ve Bonding son haliyle hastalarımıza uygulanır.

Bonding Dolgu Yaptırmak Uzun Sürer mi?

Bonding işlemi birçok kaplama yönteminden çok daha kısa sürede hayata geçirilir. Bununla birlikte kolay bir işlem olduğu için hastaya anestezi vermeye gerek duyulmaz. Hasta günlük yaşamında dolguya zarar verirse oluşan zarar kolay bir şekilde hekimlerimiz tarafından onarılabilir. Bonding yöntemi fiyatı diğer dolgu uygulamalarına göre oldukça ucuzdur.

Bonding Yöntemi Ömrü Ne Kadardır?

Hastalarımıza iki veya üç saat içerisinde bonding diş kaplaması yapılmaktadır. Ağız bakımına önem verildiğinde ve dişler zorlanmadığında Bonding diş ömrü 6 – 10 sene sürebilmektedir.

Mardin Bonding Estetik Dolgu Hizmetimiz

Diş estetiği konusunda deneyimli ekibimiz ve teknolojik araçlarımızla hizmet verdiğimiz ilimiz Mardin’de Bonding veya diğer tedavi yöntemlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayabilir, dilerseniz merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.