dis-beyazlatma-1051x450 Diş Beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma yöntemleri sayesinde günümüzde hastalarımız arzu ettikleri görünüme kavuşabilir ve diş sağlığı sorunları yüzünden gizlemek zorunda kaldıkları güzel gülüşlerini yeniden ortaya çıkarabilirler. Diş beyazlatma Mardin şehrimizde bulunan kuruluşumuzda günümüz teknolojisine uygun imkanlarımızla ve uzman hekimlerimizin deneyimle uyguladığımız önemli tedavi işlemlerinden biridir. Diş beyazlatma aşamaları konusunda merak edilenleri kısaca aydınlatmaya çalışalım.

Diş Beyazlatmak İçin Ne Yapılır?

Diş beyazlığı estetik olduğu kadar sağlığımızı da ilgilendiren bir konudur. Çoğu zaman aynamız olan gülüşümüzü ortaya koymak ve sosyal yaşamımızda sorun yaşamamak için bembeyaz dişlerin hayalini kurarız. Özlediğimiz görünüme kavuşmak için diş beyazlatma tozu veya diş beyazlatma jeli gibi onlarca çözüm yolunu deneriz. Ancak tıbbi açıdan diş beyazlığını yakalamanın pek çok yöntemi olduğunu hatırlamamızda yarar vardır. Rastgele işlemlerle dişimize zarar vererek çok daha büyük sorunlara yol açmamak adına konusunda uzman kuruluşlardan yardım istememiz faydalı olacaktır.

dis-beyazlatma-yontemi Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma yöntemleri

Diş Beyazlatma Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mardin’de diş beyazlatma tedavisi hizmeti de veren kuruluşumuzda hekim kontrolünde uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biri lazerle diş beyazlatma yöntemidir. Bu işlem dişlerin durumuna bağlı olarak minimum iki farklı günde uygulanır. Hastalarımız 25 – 45 dakika arasında lazerle diş tedavisi görür ve hekimlerimizin görüşüyle seans sayısı belirlenir. Kuruluşumuzdan hastalarımıza önerdiğimiz bleaching adı verilen diş beyazlatma yolları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Evde diş beyazlatma olarak bilinen Home Bleaching veya iş yaşamındaki adıyla Office Bleaching yöntemleri öncelikle uzman görüşü alınarak denenmelidir.

Evde Diş Beyazlatma Yapılabilir mi?

Mardin diş tedavi ünitelerimizde bazı hastalarımıza çözüm olarak evde diş beyazlığı sağlama yolları önerebiliyoruz. Bunun için öncelikle hastamızı muayene ediyor, sonra uygun temizlik kalıplarımızı hastalarımızın dişlerine yerleştiriyoruz.

Diş Beyazlatma Zararları Nelerdir?

Tıbbi diş beyazlatma yöntemleri özel üretim araçlarla ve uzman kontrolünde yapıldığı için herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Hastalarımızın tek başına uygulayacağı bitkisel diş beyazlatma gibi yöntemler hekim kontrolünde yapılmadığı için diş ve diş et bütünlüğüne zarar verebilir. Diş beyazlatma tedavisi sonrası ciddi bir yan etki olarak görmediğimiz ve normal kabul edilen diş hassasiyeti sorunları yaşanabilmektedir. Aşırı soğuk veya sıcak yiyecek ve içeceklerin neden olduğu hassasiyet süresi genelde iki veya üç gündür. Daha sonra hastalarımız normal yaşantılarına devam edebilirler. Hekimlerimiz gerekli gördüğünde başlangıç aşamasında ağrı kesiciler önerebilir.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk günlerde meydana gelebilecek diş hassasiyet sorunu karşısında hazırlıklı olmalı ve bunun sürecin bir parçası olduğunu bilmeliyiz. Bu konuda hekimlerimiz sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir. Diş beyazlatma tedavisi yaptıranlar uygulama sonrası aşırı sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalıdır. Tütün mamulleri, alkol, asitli gıdalar, kahve veya çay gibi içeceklerle aramıza mesafe koymamız tedaviden iyi bir verim almamız için son derece yararlı olacaktır.

Diş Beyazlatma Süresi Ne Kadardır?

Diş beyazlatma ile diş rengi açılması işlemi hastamızın durumuna göre 25 – 45 dakika arası sürebilmektedir. Diş rengi tonu açma tedavisinde ışın uygulamadan önce özel jel veya ilaçlar dişlere sürülür ve işlemin tamamlanması beklenir. Tedavi sürecinde diş rengi iki veya 6 tona kadar açılabilmektedir. Ağız bakımı düzenli olarak yapıldığında, zararlı içecek ve yiyeceklerden uzak durulduğunda beyazlığın etkisi uzun süre gitmektedir. Daha sonra hastalarımız diş beyazlatma işlemi için bize tekrar başvurabilmektedir. Çevre illerden gelen veya Mardin’de diş beyazlatma tedavisi uyguladığımız hastalarımıza işlemi yeniden uygulamak için 2 veya 3 yılda bir kuruluşumuza gelmelerini tavsiye ediyoruz.

Mardin Diş Beyazlatma Hizmetlerimiz

Günümüze uygun teknolojimiz ve uzman hekimlerimizle hizmet vermekten mutluluk duyduğumuz güzel şehrimiz Mardin’de diş beyazlatma yöntemlerimiz hakkında sorularınıza iletişim bilgilerimiz üzerinden bize ulaşarak veya şahsen kuruluşumuza gelerek yanıt bulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Sıkça Sorulan Sorular

  • Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

    Beyazlatma sonrası oluşan renk uzun bir süre kalıcılığını koruyabilir. Düzenli bakım ve diş fırçalama ile bu süre uzayabilir.

  • Diş Beyazlatmanın Zararı Var Mıdır?

    Diş hekimi kontrolünde doğru prosedür ile uygulanan beyazlatma işleminin dişlere bir zararı yoktur. Diş beyazlatma prosedürü en çok tercih edilen estetik diş tedavisi çözümlerindendir.